Przyjęcie urodzinowe dla Niepodległej Stulatki w Kluczkowicach

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowali przyjęcie urodzinowe dla wyjątkowej Jubilatki! Powitanie Niepodległej poprzedziły fanfary, życzenia od dzieci oraz moc prezentów: bukiet kwiatów symbolizujący jej nieprzemijającą urodę i blask wolności, chleb i sól – symbol polskiej gościnności, purpurowa szata – znak zwycięstwa, niepokonanego ducha narodu, różaniec – symbol niezachwianej wiary Polaków. Jednym z  darów  kluczkowickiej młodzieży był polonez.

Jubilatka odwdzięczyła się wzruszającymi wspomnieniami o wyjątkowo bohaterskiej postawie narodu polskiego. Na scenie pojawili  się ranni powstańcy warszawscy, na tle wybuchów bomb i strzałów karabinów, wyznali swą miłość do okupowanej Ojczyzny. Imponującym pokazem tańca z flagami zachwycili wszystkich uczniowie klasy VII.

Na stuletnich urodzinach nie mogło zabraknąć tortu, muzyki Chopina i orlika białego…

Ojczyzna ofiarowała uczniom dar w postaci drogowskazów skierowanych do pokoleń Polaków XXI wieku.

  1. Polaku, czuwaj nad wszystkim co stanowi autentyczne dziedzictwo pokoleń, staraj się wzbogacić to dziedzictwo!
  2. Kieruj się potęgą wartości! Wartości, które ukształtują się człowiekiem prawym, odpowiedzialnym, uczciwym!
  3. Nie zadowalaj się przeciętnością i bylejakością! Polska, twoje miasto, teraz i w przyszłości potrzebuje ludzi, którzy nie chcą być przeciętni!
  4. Im żywsze będzie zaangażowanie z jakim podejmiesz swoje obowiązki, tym lepiej i skuteczniej będziesz spełniać swoje posłannictwo wobec swojej małej ojczyzny!
  5. Fascynuj innych swoją osobowością i życiem, stając się dla nich wzorem do naśladowania.

 W uroczystości z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości  uczestniczyli także przedstawiciele szkół  z terenu  gminy Opole Lubelskie. W tym dniu odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu pt.: „Kartka urodzinowa dla Stulatki”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kluczkowicach.

Ewa Kalus