Dzień Misia w oddziałach specjalnych

Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. 25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada więc zapomnieć o urodzinach przyjaciela? O takich świętach się nie zapomina, dlatego też postanowiliśmy zorganizować obchody Święta Pluszowego Misia w naszym przedszkolu.

W tym wesołym dniu, na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Bawiły się m. in. przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, ,,Jedna łapka,druga łapka”,brały udział w zgadywankach, układały „misiowe” puzzle,wykonywały prace plastyczne-wyklejały misie plasteliną.
Zabawę uatrakcyjniły odwiedziny pluszowego Misia, który zaprosił dzieci do wspólnej gimnastyki i zabawy. W ramach podziękowania za wspólną zabawę wielki pluszak rozdał dzieciom pyszne ciasteczka ze swoim wizerunkiem.

Każdy przedszkolak mógł spróbować smakołyku każdego niedźwiadka-słodkiego miodu. Wszystkie zabawy zakończyły się wręczeniem medali z wizerunkiem misia „Przyjaciel Pluszowego Misia”. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.  Aby ten dzień długo pozostał w pamięci zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Izabela Pawlukiewicz