Świetlicowa wycieczka na 1-dniową Zieloną Szkołę

5 października br. nasi uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy udali się do Janowa Lubelskiego na 1-dniową Zieloną Szkołę. Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja grup świetlicowych oraz promowanie spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Rano, wszyscy zaopatrzeni w dobre humory, plecaki i wygodne buty stawili się przed szkołą. W Janowie byliśmy już o godzinie 9.00. Nasz przewodnik, pan Kuba zaprowadził nas do miejsca pierwszej atrakcji. Prawdziwy paintball był dla wszystkich wielką atrakcją. Ochronne kombinezony i pistolety na kolorowe kulki zrobiły na naszych uczestnikach duże wrażenie, a bitwa na polu paintballowym była ogromna frajdą.

Kolejnym punktem programu była zabawa na ciekawych dmuchańcach, gdzie uczniowie mogli dowoli się wyskakać i wybiegać. Po szaleństwach przyszedł czas na ognisko z kiełbaskami oraz chwilę odpoczynku.

Po południu uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęli grę terenową z zagadką. Każda grupa miała wykonać konkretne zdanie, po którym otrzymywała wskazówki przybliżające do rozwiązania zadania. Obie grupy bezbłędnie odgadły zagadkę.

Wszyscy wrócili z wycieczki trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Cały dzień na świeżym powietrzu, pełen wrażeń zapamiętają na długo. A na wiosnę na pewno wybiorą się na kolejną ciekawą, świetlicową wycieczkę.

Anna Kręcisz-Rola