Dzień tolerancji i życzliwości

  16 listopada w Dniu Tolerancji i Życzliwości przygotowaliśmy dla uczniów klas drugich i dla klasy III integracyjnej przedstawienie o zasadach dobrego zachowania. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy IV, którzy z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem odegrali swoje role. Była to okazja do pokazania młodszym kolegom, jak zachować się w codziennych sytuacjach i z szacunkiem traktować innych ludzi. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły obdarowani zostali cukierkiem i sentencją, która zachęcała do życzliwości.

    Szkoła w tym dniu przybrała różne komory tęczy. Uczniowie założyli ubranie w wylosowanym wcześniej kolorze, co miało symbolizować różnorodność kultur i tradycji W korytarzu głównym czekało DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI. Każdy miał okazję do zostawienia miłej wiadomości dla swojego kolegi, koleżanki i swojego nauczyciela. Drzewo szybko zapełniło się kolorowymi serduszkami i cieszyło się uwagą całej społeczności szkolnej. Klasy w formie plakatu przygotowały informacje na temat różnych kultur i tradycji z całego świata. Taka forma pracy była okazją to współpracy uczniów w każdej klasie i zaprezentowania swojej wiedzy oraz talentów plastycznych.

   Chcąc wyróżnić osoby, które na co dzień przejawiają postawę szacunku oraz otwartości do pomagania innym nagrodziliśmy ORDEREM ŻYCZLIWOŚCI. Wszystkim nagrodzonym serdecznie dziękujemy i pragniemy, aby inni brali z nich przykład. Życie będzie wtedy kolorowe i miłe jeżeli będziemy dla siebie pomocni i mili. Obchody dnia tolerancji i życzliwości uznajemy za udane i już z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody.

Iwona Góralska, Lidia Szafran-Cała