Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Chętni uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty i zdjęcia na temat „Przywróć naszą Ziemię”. Powstały bardzo ciekawe prace. Wystawa prac znajduje się na dolnym korytarzu naszej szkoły. A uczniowie przebywający w szkole wraz z nauczycielami posprzątali teren wokół szkoły.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w akcji i zachęcamy do codziennego dbania o nasza Ziemię.

Magdalena Toś-Piasecka

Katarzyna Brodowska-Furdal

Urszula Stępień